Як правильно заряджати акумулятори для смартфонів і ноутбуків щоби вони прослужили довше?
  
LifeHacker

Життя батареїУ смартфонах і ноутбуках в основному використовуються літій-іонні акумулятори. Існують різні думки про те, як правильно їх заряджати. Хтось вважає, що пристрій завжди повинен бути заряджений на 40-80%, і його потрібно регулярно заряджати, а хтось думає, що краще чекати повної розрядки акумулятора, а потім заряджати його на 100%.

Ця плутанина пов’язана з тим, що раніше часто використовувалися нікелеві акумулятори, в яких присутній «ефект пам’яті». Такі пристрої потрібно було розряджати до нуля. Літій-іонні акумулятори такої проблеми не мають, але все одно термін їх служби вимірюється роками, і, щоби максимально продовжити строк їх життя, необхідно знати, як правильно ними користуватися.

1. Заряджайте пристрій регулярно

Не допускайте, щоби пристрій розряджається до 0%. Краще регулярно заряджайте його. Нижче ви можете побачити таблицю залежності кількості циклів зарядки (терміну служби акумулятора) від глибини розрядки. Краще навіть не опускати заряд до 50%, а заряджати кожен раз, коли акумулятор розрядився відсотків на 10-20%.

2. Не залишайте пристрій на зарядці

Літій-іонні акумулятори не вимагають постійної зарядки на 100%. Краще, якщо ваш пристрій буде заряджено в межах від 40-80%. Так що по можливості тримайте заряд в цих рамках. Якщо ви зарядили пристрій до 100%, не залишайте його підключеним до зарядці! Багато хто так робить, але саме це призводить до скорочення терміну служби батареї. Якщо ви ставите свій пристрій заряджатися на ніч, то використовуйте спеціальні енергозберігаючі розетки, які відключають зарядний пристрій через задану кількість годин.

UPD. Сучасні (не 5-річної давнини і не китайський нонейм) ноутбуки та телефони мають вбудований контроллер заряду і самостійно відключають зарядку по досягненні 100%, а деякі навіть повідомляють про завершення зарядки сигналом. Такі пристрої можна тримати підключеними до мережі постійно.

3. Раз на місяць повністю розрядіть акумулятор, а потім зарядіть до 100%

Це твердження може здатися суперечливим, враховуючи те, що ми розповіли спочатку. Але зараз ми все пояснимо. Повний цикл розряду-заряду один раз на місяць потрібен для того, щоби відкалібрувати пристрій. На вашому телефоні або ноутбуці залишок заряду зазвичай вказується у відсотках або годинах і хвилинах, через які пристрій повністю розрядиться. Після великої кількості дрібних зарядів ця функція починає працювати некоректно, і тому варто провести раз на місяць калібрування пристрою (повний цикл розрядки-зарядки), щоби показники залишалися точними.

4. Не допускайте перегріву пристрою

Високі температури негативно впливають на строк життя вашого акумулятора. У наведеній нижче табличці ви можете побачити залежність втрати заряду батареї від температури, в якій вона перебувала. Так що, бережіть свої пристрої від перегріву і не працюйте з ноутбуком на колінах.

Користуючись цими рекомендаціями, ви зможете помітно продовжити строк служби свого акумулятора. Однак не варто занадто зациклюватися на цьому. Якщо трапилося так, що під рукою у вас не виявилося зарядного пристрою, то нічого страшного, що ваш гаджет розрядиться до нуля. І немає нічого страшного в тому, щоб зарядити його повністю, якщо ви збираєтеся в довгу дорогу. Літій-іонний акумулятор все одно прослужить не більше 2-3 років, як би ви про нього ні дбали, навіть якщо ваш пристрій просто пролежить весь цей час на полиці. Загалом, не перестарайтеся, використовуйте пристрій так, як вам зручно. Але якщо у вас є можливість застосовувати ці рекомендації, то не нехтуйте ними.

А може у вас теж є поради по продовженню терміну служби ваших пристроїв? Поділіться ними в коментарях!


Надіслати на E-mailНадіслати на E-mail   Версія для друкуВерсія для друку
Коментарі(5)
id160399-козак Ябко козак Ябко з телефону
Дуже некорректний розрахунок. При 10% розряді батареї ви не пропрацюєте 1 день.
Zi (*.135.62)
Исследователи из швейцарского Института Пола Шеррера вместе с коллегами из Toyota Research в Японии обнаружили, что широко используемый тип литий-ионных аккумуляторов всё-таки подвержен негативному «эффекту памяти».

Из Википедии, ссылается на статью 14.04.2013

Так что, заряжать таки надо полностью.
Анонімний коментатор (*.144.11)
у меня аккумулятор умер после 30 циклов шуруповерт зубр.
napalm napalm -1
Пользуясь табличкой, попробуем подсчитать, сколько всего времени проработает аккум.
Правда, при условии, что длительность работы устройства линейно зависит от заряда.
Для удобства представления, за 1 полный цикл работы, примем 1 сутки:

10% * 4700 = 470 суток
25% * 2500 = 625 суток
50% * 1500 = 750 суток
100% * 500 = 500 суток

Таким образом получается, что устройство дольше всего проработает на одном аккуме, если его разряжать не после 10-20% разряда, а хотя бы после примерно 40-80% разряда. ;)
doomster doomster
Всё верно, не нужно бояться коротких циклов зарядки небольшой ёмкости. А так, аккум и сам по себе помрёт после 500-1000 полных циклов.
або
Ви можете увійти за допомогою:
Увійти з Facebook Увійти з ВКонтакті